Alkohol. Jak romansują z nim kobiety?

Kiedy po raz pierwszy decydujemy się zaprzestać picia alkoholu, przychodzimy z pewnością siebie, a może nawet z radością. Jednak czasami może to zaniknąć, gdy pojawią się trudności. To normalne, że po zakończeniu naszego związku z alkoholem napotykamy bariery fizjologiczne i psychologiczne. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możemy pokonać te bariery, lepiej rozumiejąc, dlaczego pijemy.

Wszyscy jesteśmy zdolni do zmian, szczególnie jeśli rozpoznamy podstawowy cel, jakim jest zaangażowanie się w proces. Oznacza to, że dobrze jest zrozumieć, dlaczego postanowiliśmy zrobić w swoim życiu coś innego,

Tutaj odwołam się do Twojego „dlaczego”. Ten fragment jest tak integralną częścią zakończenia naszego związku z alkoholem, że wymaga dalszych wyjaśnień. Twoje „dlaczego” jest podstawą, motywacją i narzędziem, które podtrzymuje Twoją ścieżkę w tej podróży.

Mówiąc najprościej, Twoje „dlaczego” jest najważniejszym powodem, dla którego zastanawiasz się nad swoim związkiem z alkoholem.


Dzisiaj porozmawiajmy o znaczeniu posiadania „dlaczego” i o tym, jak odkryć swoje.
Co sprawia, że ​​Twoje „dlaczego” jest ważne?

‍Na drodze do trzeźwości możesz napotkać przeszkody. Żadna podróż nie jest liniowa; od czasu do czasu możesz mieć trudności. W tych trudnych chwilach Twoje „dlaczego” będzie Cię motywować do działania. Posiadanie podstawowej siły napędowej, do której można wrócić w dowolnym momencie, jest niezwykle istotne.

Masz do dyspozycji dwa rodzaje motywatorów.

Wewnętrzne motywatory pochodzą z wewnątrz i są napędzane wewnętrznymi nagrodami, takimi jak poczucie spełnienia lub lepsza samoocena. Z drugiej strony masz motywatory zewnętrzne. .
W tym kontekście motywacją wewnętrzną byłoby życie bez alkoholu, aby na dłuższą metę czuć się dumnym z wprowadzenia zmian, które przyniosą korzyści Twojemu zdrowiu.
‍Z drugiej strony przykładem motywacji zewnętrznej może być wyeliminowanie alkoholu, aby osiągnąć cel polegający na utracie wagi lub sprawić przyjemność członkowi rodziny.

Obydwa te motywatory są dla nas niezwykle przydatne na różne sposoby. Motywatory zewnętrzne mogą doprowadzić Cię do sukcesu w krótkim okresie, gdy osiągniesz ekscytujące kamienie milowe i cele. Wewnętrzne motywatory są bardziej skuteczne na dłuższą metę, ponieważ pozwalają ci iść dalej, gdy osiągniesz kamienie milowe.

Poświęć chwilę i zauważysz, że Twoje „dlaczego” prawdopodobnie będzie się zmieniać z biegiem czasu w miarę postępów w tej podróży. Twoje „dlaczego” w tej chwili może być bardziej skupione na zewnątrz, ale z czasem może przekształcić się w motywację wewnętrzną. Nie ma w tym nic złego, a śledzenie tych zmian może być pomocne!

Odkrywanie swojego „dlaczego”


Teraz, gdy rozumiesz już te dwa rodzaje motywacji, poświęć trochę czasu na przemyślenie powodu, dla którego tu jesteś. Jakie są Twoje powody, dla których starasz się zakończyć swój związek z alkoholem? Czy są one wewnętrzne czy zewnętrzne? Czy coś ich wszystkich łączy?

Aby pomóc Ci zawęzić główne „dlaczego”, spróbuj sporządzić listę „dlaczego” i staraj się je zakwestionować.
‍Kiedy już będziesz mieć pewne pojęcie o swoich „dlaczego” zalecam sięganie do ich zawsze, gdy tego potrzebujesz. Oto kilka pomysłów, jak zachować w pamięci swoje „dlaczego”:

Zapisz swoje „dlaczego” na papierze i trzymaj je w widocznym miejscu.


Zmień to w mantrę. Powtarzaj to sobie każdego ranka.


Kiedy nadejdą trudne czasy, Twoje „dlaczego” pomoże Ci przetrwać. Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać swoje „dlaczego”, aby zobaczyć, jak to ewoluuje – to niesamowite, jak bardzo rozwiniesz się podczas tej podróży!

Po prostu wykonaj pierwszy krok, mały lub duży. A potem kolejny i powtarzaj dzień po dniu. Może to zająć miesiące, a może lata, ale droga do sukcesu stanie się jasna.